Buty trekkingowe

Buty trekkingowe damskie dla wielbicielek wspinaczki

Wśród kobiet znajdują się wielbicielki górskich wędrówek. Wiedzą one, że bezpieczeństwo w górach to podstawa, dlatego zawsze, zanim wyruszą na wyprawę, kupują odpowiednie ubranie i buty odznaczające się dobrą przyczepnością. Wybór tego rodzaju obuwia jest spory. Różnią się one między sobą ceną i materiałami, z których są wykonane. Jedne mają wysokie cholewki, a drugie nie. Różnic jest sporo, jednak jest cecha, która powinna je łączyć. Powinny być wygodne i zapewniać odpowiednią ochronę termiczną. W lecie noga nie może się w nich pocić, a w zimie, powinno być w butach ciepło. Żeby wiedzieć, jaki model wybrać, dobrze mieć świadomość, wśród jakich fasonów można wybierać.

Buty trekkingowe damskie z membraną

Każdy but powinien mieć podeszwę, która zapewni odpowiednią przyczepność. Warto wiedzieć, że im jest ona twardsza, tym bardziej wyczynowe jest obuwie. Nie straszne wtedy wszelkie kamyczki, czy mokre podłoże. Buty trekkingowe damskie są wyłożone membraną, która przepuszcza powietrze, a dokładniej zapewnia jego odpowiednią cyrkulację. Jest to istotne, ponieważ takich butów nie nakłada się na gołą stopę. Zawsze trzeba mieć skarpety. Żeby stopa się nie pociła, materiał, z którego zrobione są buty, powinien być odpowiedni, a więc najlepszej jakości. Każda podeszwa powinna mieć bieżnik. Im jest on głębszy, tym lepiej. Warto dokładnie obejrzeć z każdej strony buty, jakie zamierza się kupić, żeby przekonać się, czy wszystkie te parametry są dobre. Jeśli tak, nie ma się co dłużej zastanawiać. Można zakupić takie obuwie.

https://youtu.be/BiNgiy_D-h0

Przymierzamy buty trekkingowe damskie

Przymierzenie obuwia przed zakupem, jest obowiązkowym punktem, którego nie można pomijać. Buty powinny nie tylko dobrze wyglądać wizualnie i mieć dobre parametry, ale również doskonale przylegać do stopy. Wygoda w tym przypadku jest najważniejsza. Nie ma nic gorszego niż wejście na szczyt i niemożność z niego zejścia, bo ma się obtarte stopy. Przed każdą górską wyprawą konieczne jest chodzenie w tego rodzaju butach przy każdej nadarzającej się okazji. Trzeba je rozchodzić. Jest to ważna część przygotowań do wyprawy. Wybierając się w wysokie góry i wiedząc, że zbocza są strome i śliskie, lepiej wybrać model za kostkę. Z kolei, jeśli chce się jedynie pospacerować po szlakach, to nie ma konieczności zakupu obuwia specjalistycznego. Wtedy wystarczy obuwie niskie, a więc przed kostkę. Dobre wyposażenie to podstawa w każdym przedsięwzięciu, a buty w tym przypadku są szczególnie ważne, więc powinny być wygodne i zapewniać stabilność. Nie można się spieszyć, gdy się je przymierza. Warto zarezerwować chwilę, żeby wybrać odpowiedni model.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *